All Products
-
Tortilla Production Line
-
Fruit Processing Line
-
Fruit Puree Production Line
-
Fish Chili Sauce
-
Jam Paste Sauce Processing Line
-
Fruit Juice Production Line
-
Fruit Vegetable Processing Line
-
Color Sorter Machine
-
UHT Sterilizer Machine
-
Tomato Paste Processing Line
-
Mango Processing Line
-
Citrus Processing Plant
-
Commercial Tortilla Machine
-
Lavash Bread Maker Machine
-
Apple Processing Line
Keywords [ industrial tortilla machine ] match 273 Products.
PLC Control Tortilla Making Machine With Chrome Plating Roller Surface Treatment
| Roller Surface Treatment: | Chrome Plating |
|---|---|
| Roller Material: | Alloy Steel |
| Voltage: | 220V/380V |
2024 Newest And Automatic Tortilla Production Line BP-720 For SSS
| Raw Material: | Water, Wheat, Corn, Milk, Flour |
|---|---|
| Model: | BP-720 |
| Marketing Type: | Hot Sale Product 2024 |
Fully Automatic 6-12 Inches Tortilla Making Machine With Presser / Gas Burner CE Certified
| Export Countries: | Global |
|---|---|
| Gas Condumption: | 4-14 M³/h |
| Diameter Of Tortilla: | 6-12 Inches |
Advanced Tortilla Making Machine With Renmin Cable Gas Consumtion 4-14 M\u00b3/h
| Power Source: | Electric |
|---|---|
| Core Components: | Motor, PLC |
| Cable: | Renmin |
PLC Control Stainless Steel Tortilla Production Line Chrome Plating Roller Surface Treatment
| Roller Diameter: | 200mm |
|---|---|
| Roller Speed: | 3-20m/min |
| Power: | 2.2KW |
Temperature Controlled Tortilla Production Line With 700 - 3000 Pieces/H Capacity
| Roller Material: | Alloy Steel |
|---|---|
| Roller Surface Treatment: | Chrome Plating |
| Temperature Control Range: | 0-300℃ |
Stainless Steel Tortilla Making Machine With PLC Control
| Roller Width: | 8-50mm |
|---|---|
| Voltage: | 220V/380V |
| Temperature Control Range: | 0-300℃ |
BP-900 Dough Divider Rounder Perfect Addition To Your Tortilla Production Line
| Control System: | Delta |
|---|---|
| Material: | 304 Stainless Steel |
| Pressure Range Of The Presser: | 0.3MPA-12MPA |
New Automatic Roti Corn Tortilla Pita Bread Making Machine
| Raw Material: | Water, Wheat, Corn, Flour Etc. |
|---|---|
| Application: | Food Industry, Commerical Catering, Backery |
| Diameter Of Tortilla: | 10 -12 Inch |
900pcs/H 300mm Tortilla Making Machine Silver 304 Stainless Steel
| Matetial: | Stainless Steel |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Raw Material: | Corn Flour, Rice Flour, Vegetable Oil, Salt Etc. |

