All Products
-
Tortilla Production Line
-
Fruit Processing Line
-
Fruit Puree Production Line
-
Fish Chili Sauce
-
Jam Paste Sauce Processing Line
-
Fruit Juice Production Line
-
Fruit Vegetable Processing Line
-
Color Sorter Machine
-
UHT Sterilizer Machine
-
Tomato Paste Processing Line
-
Mango Processing Line
-
Citrus Processing Plant
-
Commercial Tortilla Machine
-
Lavash Bread Maker Machine
-
Apple Processing Line
Keywords [ commercial tortilla machine ] match 211 Products.
Fully Automatic Tortilla Production Line / Dough Making With Delta Control System
| Control System: | Delta |
|---|---|
| Heating Method: | Natural Gas Or PL Gas |
| Fuction: | Tortilla Production Line |
Advanced Tortilla Making Machine With Renmin Cable Gas Consumtion 4-14 M\u00b3/h
| Power Source: | Electric |
|---|---|
| Core Components: | Motor, PLC |
| Cable: | Renmin |
PLC Control Stainless Steel Tortilla Production Line Chrome Plating Roller Surface Treatment
| Roller Diameter: | 200mm |
|---|---|
| Roller Speed: | 3-20m/min |
| Power: | 2.2KW |
304 Stainless Steel Electric Tortilla Production Line with 6-12 Inch Tortilla Capacity
| Diameter Of Tortilla: | 6-12 Inches |
|---|---|
| Application: | Food Industry, Commerical Catering, Backery |
| Model: | BP-930 |
Automatic Electric Tortilla Making Machine With PLC PC Computer Control
| Fuction: | Tortilla Production Line |
|---|---|
| Raw Material: | Water, Wheat, Corn, Milk, Flour |
| Diameter Of Tortilla: | 6-10 Inches |
BP-900 Dough Divider Rounder Perfect Addition To Your Tortilla Production Line
| Control System: | Delta |
|---|---|
| Material: | 304 Stainless Steel |
| Pressure Range Of The Presser: | 0.3MPA-12MPA |
Fully Automatic Flour Tortilla Production Equipment With Schneider Electric Components
| Fuction: | Tortilla Production Line |
|---|---|
| Raw Material: | Water, Wheat, Corn, Milk, Flour |
| Production Capacity: | 3600-8200 Pieces/h |
Commercial Hydraulic 8200 pcs/h Tortilla Pressing Machine microcomputer control
| Production Capacity: | 3600-8200 Pcs/h |
|---|---|
| Core Components: | Motor PLC |
| Material: | Stainless Steel |
PLC Control Alloy Steel Tortilla Production Line 220V / 380V 8 - 50mm
| Roller Speed: | 3-20m/min |
|---|---|
| Voltage: | 220V/380V |
| Roller Surface Treatment: | Chrome Plating |
PLC Stainless Steel Tortilla Making Machine 100 - 3000 Pieces/h
| Control System: | PLC |
|---|---|
| Voltage: | 220V/380V |
| Roller Width: | 8-50mm |

